Metro Fm Dinle - Metro Fm Canlı Dinle
Giriş yaparak sevdiğiniz radyoları favorilerinize ekleyebilirsiniz..
Türkiyenin En Kapsamlı Online Radyo Dinleme Merkezi Canlı Yayın Radyolar'a hoşgeldiniz...

TOP 5 RADYO

KATEGORİLER

SON EKLENEN

Metro Fm Canlı

Metro Fm dinle

Metro FM, İstanbul dan ulusal çapta yayın yapan bir radyo istasyonudur. 14 Temmuz 1992 tarihinde Queen - Radio Ga Ga şarkısıyla yayın hayatına başlamıştır. Türkiye nin ilk özel radyolarından biri ve aynı zamanda ilk yabancı müzik radyosudur.

Türkçe haricindeki diğer dillerde Pop Müzik yayını yapan radyo, karasal yayınların yanı sıra Turksat 2A Uydusu, internet yayını, Blackberry ve Iphone uygulamaları ile de dinlenilebilmektedir. Uzan grubu tarafından kurulan radyo uzun süre bu gruba bağlı yayın organlarından biri olarak kalmıştır.

Ancak Uzan Holding şirketlerine TMSF nin el koyması ile kısa süreli devletin eline geçmiştir. 2005 yılı Eylül ayında düzenlenen ihale ile Kanada lı iletişim grubu Canwest e 22.850.000 USD bedelle satılmıştır. 2007"deki küresel krizden etkilenen Canwest grubu, 2009 yılının Mayıs ayında Metro FM ile birlikte Süper FM, Joy FM ve Joy Türk ü yerli yatırım fonu Actera Group şirketlerinden Spectrum Medya"ya devretmiştir.

Kurulduğu 1992 yılından beri en çok dinlenen yabancı müzik radyoları sıralamasında ilk iki sıradan hiç düşmeyen Metro FM in yayın müdürlüğü ve müzik direktörlüğünü Arzu Kaya yapmaktadır. Programcılar Mustafa Kemal Pehlivan Büşra Yıldırım Cemil Orhon Arzu Kaya Özgür Taçkın Güven Öz

Etiketler: Metro Fm canlı dinle, Metro Fm canlı yayın, Metro Fm radyosu, Metro Fm winamp


yükleniyorLütfen bekleyin...


© 2010 - 2014 Canlı Yayın Radyolar Tüm hakları Hak'ka aittir. ﷲ | Sitemap | Web Radyo Dinle ♫

YÜKLENİYOR BEKLEYİN...